DIGITALIZACJA

Nowy usługa w naszej ofercie.

NOWOŚĆ!

Szanowni Państwo!

Wiele branż, które do niedawna polegały na papierowych materiałach źródłowych, dziś wykorzystuje jedynie te cyfrowe. Dotyczy to np. map i planów. Te sporządzane w ostatnich latach nie stwarzają najmniejszych problemów w zakresie pozyskania i wykorzystania, ale niekiedy konieczne jest sięgnięcie po starsze źródła, często dostępne tylko w tradycyjnej formie. Jak sobie z tym radzić? Najlepszym rozwiązaniem jest digitalizacja map za pomocą odpowiednio dobranego urządzenia.

Kiedy digitalizacja map jest niezbędna?

Starsze mapy i plany bywają kluczową częścią procesu projektowania, który obecnie odbywa się wyłącznie cyfrowo. Wówczas konieczne może być przekształcenie papierowych dokumentów do postaci elektronicznej. To właśnie digitalizacja map. Jest ona wykonywana również w innych celach – np. archiwizacji dokumentacji. Kopie cyfrowe mają to do siebie, że nie niszczeją z czasem, a ich przechowywanie jest znacznie tańsze. Dlatego powinno się dążyć do tego, by zdigitalizować wszystkie dawne zbiory map lub planów. Inną przyczyną tego typu działań może być konieczność naniesienia poprawek na dokumentację.

Digitalizacja map – jak to się robi?

Dzięki zastosowaniu nowoczesnego sprzętu digitalizacja map może być łatwa i dość szybka. Wymaga ona zastosowania skanera wielkoformatowego – dopasowanego wielkością do wymiarów skanowanych dokumentów. Ze względu na zróżnicowanie formatów materiałów źródłowych najlepszym wyborem jest urządzenie o jak najszerszym obszarze roboczym, które poradzi sobie z niemal dowolnym dokumentem. Lepszym rozwiązaniem od jednofunkcyjnego skanera jest jednak urządzenie, które pełni również funkcję plotera (drukarki wielkoformatowej). Przede wszystkim pozwala to na oszczędność przestrzeni – w wielu miejscach zajmujących się digitalizacją map (np. w biurach projektowych), wykorzystanie drukarek wielkoformatowych jest na porządku dziennym. Ponadto ploter ze skanerem umożliwia znacznie większą elastyczność pracy, pozwalając również na kopiowanie starych map lub szybkie drukowanie wersji z poprawkami.

Digitalizacja map – pożądane parametry.

Digitalizacja map wykonywana na potrzeby urzędów, archiwów czy biur projektowych musi być przeprowadzana z najwyższą dokładnością. Dlatego wysoka jakość odwzorowanego obrazu jest jednym z najważniejszych parametrów, na który warto zwrócić uwagę. Ważna będzie również funkcjonalność i szybkość.


Digitalizacja map – oprogramowanie

Samo zeskanowanie mapy nie jest jeszcze końcem procesu digitalizacji. Dokument zazwyczaj wymaga sprawdzenia oraz poprawek w celu eliminacji niepożądanych elementów, np. zagnieceń, przetarć i zabrudzeń, które zeskanowane mogą się zlewać z elementami dokumentu i wprowadzać w błąd. Na szczęście dzięki nowoczesnym technologiom nie trzeba tego robić ręcznie. Zaawansowane maszyny Canon na których pracujemy są wyposażone w sensory i oprogramowanie, które nie tylko dokładnie skanują, ale również analizują uzyskany obraz, właśnie pod kątem tego typu błędów. To rozwiązanie, które niesamowicie ułatwia oraz przyspiesza pracę związaną z digitalizacją map.


Łatwa i skuteczna digitalizacja map

Digitalizacja map może przebiegać szybko i płynnie – dzięki wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii ten proces jest niezwykle dokładny i wygodny w realizacji. My wybraliśmy zaawansowane urządzenia Canon i Rowe, oszczędzamy mnóstwo czasu związanego z ręczną korektą skanów starych map, planów oraz innych podobnych materiałów. Dzięki ich dokładności uzyskujemy również pewność wykorzystania właściwie odwzorowanych podkładów mapowych podczas projektowania. Plotery Canon i skanery Rowe wyróżniają się ponadto funkcjonalnością, komfortem obsługi, niezawodnością i ekonomiczną pracą.


Od niedawna w Studio Akces mamy wielofunkcyjne urządzenia Canon przeznaczone dla projektantów i wymagających użytkowników profesjonalnych. Pracujemy za zestawie Canon TX-3100 ze skanerem Rowe 450i, oraz Canon TX-4000. Są to urzadzenia przystosowane do bardzo szybkiej, a jednocześnie dokładnej pracy oraz umożliwiają jednoczesną pracę drukarek i skanera. Dzięki urządzeniom i zestawom wymienionym powyżej, a takie odpowiedniemu oprogramowaniu jesteśmy dla Państwa
w stanie wykonać usługi digitalizowania: map, projektów i dokumentacji na najwyższym poziomie.

Zapraszamy do współpracy.
Z poważaniem – Zespół Studia Akces.